kolory comunicullum
PODCASTY

Kolory Comunicullum.

Cześć kochani!
Kolory jakie dobieramy w naszym życiu mają ogromne znaczenie. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy, dopóki nie zaczęłam się bawić grafiką aby odświeżyć bloga. Z kolorów można wyczytać ponoć cechy osoby i jej zamiary, a także jak czuje się w danym momencie i jak radzi sobie z otaczającym światem.

Zatem oficjalnie ogłaszam kolor żółty kolorem Ambasady Optymizmu i Radości Comunicullum! A dlaczego akurat żółty? Pewnie się domyślacie.

Żółty to ulubiona barwa żyjącego niegdyś Konfucjusza (…) Myśląc o kolorze żółtym, pierwszym co przychodzi nam na myśl jest jasne, ogromne słońce i jego błyszczące promienie oświetlające wszystko wkoło. Wyobrażamy sobie ciepło otaczające Ziemię, rozkwitające kwiaty, owoce i letnią temperaturę. Nie ma więc wątpliwości, że jest to kolor ciepły i pozytywny. Radość, optymizm, śmiech, pobudzenie- to pozytywne emocje jakie wyraża w nas barwa. Także dobroć, pomaganie innym, współczucie, potrzeba dzielenia się i kontaktu z drugim człowiekiem charakteryzują tę słoneczną barwę. Żółty to kolor wakacji, plaży słońca i przepięknych wspomnień. Wywołuje radość życia i dodaje energii do działania.

Powiem Wam, że lepszego opisu pasującego do mojego ulubionego koloru nie mogłam znaleźć, ponieważ już to ktoś bardzo ładnie ujął na barwykolory.pl skąd zaczerpnęłam inspirację.

Cytacik na dziś…

Jak już nie raz zauważyliście lubię otaczać się cytatami, dlatego i tym razem posłużę się cytatem. Uważam, że idealnie pasuje do dzisiejszego podcastu.

“Kreatywność
to połączenie dyscypliny 
i dziecięcej fantazji”
Robert Green.

Cytując Roberta Greena, oj miałam ja fantazję we wtorek. Ułańską niemalże, gdyż postanowiłam, moi drodzy zaprojektować nową grafikę do bloga. Dobrać odpowiednie kolory. Aby kiedy odwiedzicie Ambasadę kolejnym razem aż zachciało Wam się zostać tu na minimum trzy minuty : )
Uważam, że stanowczo za długo miałam rozmazane pióra na blogu.
Choć nie powiem, jak zrobiłam tę pierwszą grafikę w starej Picassie na komputerze, to dumna byłam z niej, że hej! Ale, ponieważ uwielbiam zmiany i jestem szalenie kreatywna, będę się dalej uczyła i poprawiała wygląd Ambasady. Nowe tynki, nowe tapety i kwiaty co jakiś czas : )

W Ambasadzie oprócz nowych kolorów, coraz więcej kwiatów rodem z dżungli i urządzam się na tej kwarantannie jakbym już zawsze miała pracować z domu.
Kto wie, kto wie…

Ach, te marzenia!

Reasumując, w dzisiejszym 81 już odcinku, na który z całego serca zapraszam, tematem przewodnim są kolory.
Chociaż może nie jest to temat najwyższych lotów, miałam szaloną radochę z nagrywania tego odcinka.
Mam nadzieję, że ty też będziesz miała frajdę ze słuchania i dobierania kolorów w swoim życiu. W rezultacie moja praca nie pójdzie tak całkiem w szpargały internetu.

Zabawa na dziś.

Z pewnością już wiesz, że w każdym podcaście jest ukryta zabawa na dziś.
Tak więc, jaki jest twój ulubiony kolor? Sprawdź jakimi kolorami się otaczasz i sprawdź ich charakterystykę w internecie. I oczywiście baw się przy tym tak samo jak ja!

Na koniec podcast. Proszę się częstować : )

I jeszcze na sam koniec końców może zainteresuje Cię list prosto z poczty przy Ambasadzie
https://comunicullum.com/2020/05/maki-wsrod-stokrotek/

I oczywiście zaglądaj na instagrama po codziennostki i bieżączki.
https://www.instagram.com/comunicullum/

Pa!

Blogerka, podcasterka, samozwańcza ambasadorka radości i optymizmu. Entuzjastycznie nastawiona do życia, z głową pełną marzeń i szaloną wyobraźnią. Piszę dla Was nostalgiczne, melancholijne listy mając nadzieję, że będą miały działanie terapeutyczne. Nagrywam pełne ciepłej energii podcasty, które zmiękczają rzeczywistość. Bardzo miło mi Cię gościć w Ambasadzie Comunicullum.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *