78 sercu
PODCASTY

Bądź w sercu dzieckiem.

W odcinku 78 opowiadam o tym, że warto być w sercu dzieckiem. Dbać o tą małą istotkę którą mamy w środku, to dbać o siebie. Na swoje ulubione sposoby. Pokażę Wam co ja robię czasami aby być szczęśliwym, dorosłym dzieckiem.

Załóżmy, że największą frajdę sprawiało Ci kolorowanie, a komuś innemu śpiewanie piosenek ze śpiewnika. Śpiewaj zatem! Koloruj! Baw się i tańcz. Oglądaj i słuchaj bajki. Kto Ci zabroni! Przypomnij sobie to co robiłaś jak byłaś mała i zaszalej.

“Bądź w sercu zawsze dzieckiem,
bo dzieci są szczęśliwe.”

Czasem się zastanawiasz czy wypada. Ależ oczywiście, że wypada! Rób to co wywołuje na twarzy uśmiech i radość w twoim sercu. Przecież o to chodzi w życiu. Prawda? Najpiękniejszą podróżą jest bez wątpienia ta wypełniona szczęśliwymi chwilami. Warto więc budować takie chwile, wypełniać życie momentami pełnymi uśmiechu i beztroski. Zapisywać je, robić zdjęcia, aby często do nich wracać. Aby pamiętać.

Wydaje się, jakbyśmy zaledwie wczoraj byli dziećmi. Przypominają się zabawy z podwórka, piosenki które śpiewaliśmy przy ognisku. Wspomnienia które czynią nas szczęśliwymi. Dlaczego nie tworzyć ich znowu? Dlaczego jako dorośli wspominamy tylko jak kiedyś było fajnie? I w rezultacie smutamy za minionym. A przecież jest tu i teraz. Możemy tworzyć wspaniałe wspomnienia i odświeżać te stare poprzez przeżywanie ich na nowo.

W dzisiejszym podcaście nauczymy się także czegoś po irlandzku. Ale to niespodzianka : )

Posłuchajcie dzisiejszego odcinka pamiętając, że w każdym z podcastów jest ukryta zabawa na dziś.

Bawcie się więc dobrze słuchając.
W imieniu Ambasady Comunicullum
Wasza Marta

PS. Jeżeli czytasz w telefonie, kliknij ‘Listen in browser’ aby odtworzyć utwór i nic nie instalować. W przeglądarce komputera kliknij znak ‘play’ na pomarańczowym tle.

Na koniec transkrypt na wyczesanym papierze o tu:
https://comunicullum.com/wp-content/uploads/2020/06/78.pdf

Wpadnij też na pogaduchy na fanpage
https://www.facebook.com/Comunicullum-117029546373028

Blogerka, podcasterka, samozwańcza ambasadorka radości i optymizmu. Entuzjastycznie nastawiona do życia, z głową pełną marzeń i szaloną wyobraźnią. Piszę dla Was nostalgiczne, melancholijne listy mając nadzieję, że będą miały działanie terapeutyczne. Nagrywam pełne ciepłej energii podcasty, które zmiękczają rzeczywistość. Bardzo miło mi Cię gościć w Ambasadzie Comunicullum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *